מה קורה כשהמנהל מחליט להשתתף בגיבוש צוות?

הארגון מחליט להוציא צוות ליום גיבוש עם/בלי עיבוד קבוצתי.
יחד איתם יוצא הבוס וכאן בד"כ אני נפגשת בדילמה של המנהל האם להשתתף או לא.
יש את המנהלים שמחליטים להיות לידי לאורך היום, יש כאלו המשתתפים באופן חלקי, יש שמשתתפים באופן מלא, יש את אלו הצופים בצוות מהצד בדממה ועוד. הדינמיקה והצרכים שונים בכל קבוצה.
הקבוצה שמגיעה למקום החדש והלא מוכר, מבלי לדעת מה הולך להיות, חווה אתגרים נוספים-
אישית (כל אחד ואופיו)- מה יחשבו על מה שיש לי להגיד, מתי להתערב ומתי לא, לקחת את הובלת הצוות או לתת למי שלדעתי טועה להמשיך להוביל, האם יקשיבו לי או שיתעלמו מדבריי ועוד מחשבות פנימיות שרצות בראש.
קבוצתית וחברתית- מה המקום שלי בקבוצה, האם אני מרגיש שייך, האם אני קשוב לסיטואציה/ לקבוצה, האם טוב לי עם חברי הקבוצה ועוד.
מעבר לזה, נוסיף את הפרמטר של הבוס כחלק מהקבוצה או כצופה על הקבוצה. איך זה משפיע על קבלת ההחלטות בקבוצה, האם חברי הקבוצה נינוחים או שהם לחוצים/מנסים להרשים וכו', האם יש מרחב לחברי הקבוצה לבטא את  יכולותיהם ולהביע את דעתם.
קבוצה שהגיעה אלי למשחק היתה כזו של צוות הנהלה והמנהלת שלהם.
במשחק, למשתתפים אין זמן לחשוב על "מה יגידו" ו"איך כדאי" ולכן יוצאים מהם דברים אחרים מההתנהלות היומיומית הרגילה, מה שמאפשר גם גיבוש וגם שיקוף של עבודת אנשי הצוות.
במשחק עם הצוות המדובר, היו המנהלים באווירה משוחררת וניכר שיש שיח פתוח ביניהם. ניכר גם שיש היררכיה מאד ברורה של וותק.
המנהלת של הצוות החליטה להשתתף איתם במשחק ועם כמה שהיתה אשה מקסימה ולבבית, לאורך המשחק הבחנתי בנוקשות מצידה להיות המנהיגה הבלעדית במשחק.
גם כאשר המהלכים היו שגויים ובמקביל אחד מחברי הצוות העלה פתרון נכון, המנהלת רצתה להמשיך בדרכה והצוות הלך איתה תוך התעלמות מרעיונו של חבר הצוות. גם אחרי שהתברר שאיש הצוות צדק והמנהלת טעתה, עדיין נשאר הדפוס בו המנהלת מובילה.
מדובר באנשי צוות מאד אדיבים ונחמדים, עם ראש גדול ואחריות אישית ועדיין, ההיררכיה בצוות שלא אפשרה לקולות הנהגה מקבילים אחרים להשמע, היתה נקודה בולטת בהתנהלות הצוות.
לאחר המשחק, העליתי את הנקודה הזו בפניהם (לאחר ששוחחתי על כך עם המנהלת לאישורה) עם מקרים ספציפיים שהתרחשו במשחק, ובהדרגה התחלנו לדבר על כך בפתיחות.
המנהלת דיברה על המרחב שהיא רוצה להעניק לצוות, במיוחד בתור המנהלים שהם בעצמם. היא שיתפה במודעות שעלתה בה על הקושי שלה להיות משתתפת שקטה מהצד ולתת לשאר הצוות את חוויית העצמאות במשחק.
חברי הצוות דיברו על המודעות והאומץ להנהיג גם את המנהל במידה וזה מה שנדרש כדי להצליח.
השינוי שעברו יחד כקבוצה אמנם ממוקד למשרד אבל הוא משפיע גם על מי שהם כבני אדם.

שמי נטע ואני בונה משחקים, בעיקר משחקי שטח בסגנון חדרי בריחה בהתאמה לבקשת הלקוח. משחקים קבועים ומשחקים ניידים.
בבסיסי אני מנחת קבוצות ואני מאמינה בלמידה וגדילה ע"י התנסות וחוויה. לפני מספר שנים, לאחר בקשת לקוח ליום משחק בים משולב עם סדנא ממוקדת, החלטתי להתמקד ביצירת משחקים. היום אני בעיקר יוצרת משחקים קבועים למרכזי אטרקציות פעילים אך לעתים גם מעבירה אותם כמנחה. בנוסף, אני יוצרת משחקים לקבוצות שרוצות משחק למטרת יום גיבוש ויש קבוצות שמעוניינות במשחק עם עיבוד פתוח (מה שעולה במהלך המשחק) או ממוקד מטרות.

לפרטים נוספים, צרו קשר דרך האתר או בטלפון 050-2882290,
נטע